wtorek, 15 marca 2011

Microcentro

Dzisiejszy dzien spedzilismy spacerujac po mikrocentrum (tak nazywa sie tutejsze downtown). Na pasazu Florida przeciskalismy sie w tlumie ludzi, ktorzy wyszli na lunch z okolicznych biur. Tutaj w przepieknych kolnialnych budynkach mieszcza sie glowne instytucje finansowe i handlowe. Glownie spacerowalismy po obszarze wyznaczonym przez Av Corrientes i Av de Mayo. Bylismy takze pod Casa Rosada. Z balkonu tej obecnej siedziby rzadu kiedys przemawiala Eva Peron.
W tej dzielnicy mieszcza sie takze najwieksze i najbardziej znane teatry w BA: wielki na 3,5 tys.osob Colon i mniejszy San Martin. Jutro poznym wieczorem wybieramy sie na przedstawienie pt. Tango Porteno, ktore oczywiscie jest spektaktem slynnego argentynskiego tango.
Piotr cale szczescie powoli wraca do zdrowia, wiec czeka nas jutro bardzo fajny dzien :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz